top of page
turk bayrak1.jpg

Biz Kimiz?

Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, her çocuğun ayrı bir değer olduğuna inanan, yeniliklere açık, idealist, yeri geldiğinde bilmiyorum ama araştırayım demeyi bilen, çocuklarla birlikte eğlenen öğrenen, kendini sürekli yenileyen, yıllarını eğitime adamış, teknolojinin getirdiği tüm yeniliklere açık, insanı doğayı seven, sevginin sihirli bir anahtar olup tüm kapıları açacağına inanan eğitim neferleriyiz.   

Tüm yaşam boyu öğrenme merakı ile mesleki ve kişisel deneyimlerimizi paylaşarak çoğaltmak üzere, büyük önder Gazi Mustafa Kemal'in geçmişten bugüne yaşayan fikirleriyle yürüyeceğimiz bu yolda, Amerika'da Atatürk’ün maddi ve manevi miraslarına sahip çıkarak tanıtıp korumak ve yaşatmak, farkındalık yaratarak sosyal bir öğrenme ortamı ve organizasyonu olmayı hedefliyoruz. Ata'mızın geleceğe ışık tutan "Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.” sözlerinin ışığında, öğrenmeye, ulusal kültürümüze ve evrensel değerlere saygılı, ana diline hakim, Türkçe’yi etkin bir şekilde kullanabilen, özgüveni yüksek, soran sorgulayan, araştırmacı, saygılı, sosyal konulara ve yaşadığı dünyaya duyarlı geleceğin parlayan yıldızlarına yol gösterip onları yetiştirmek üzere bu heyecanlı, keyifli yolculuğa başladık.

Tüm paylaşımlarımızda saygı, birlik ve beraberlik içinde aile sıcaklığında güvenli bir ortamda sinerji yaratmayı öngörüyoruz.

biz kimiz

Derslerimizin Çizelgesi

Okulumuz her Cumartesi günü saat 10.30 ile 15.00 arasında eğitim vermektedir. Pandemi sürecinde pek çok yüksek eğitim kurumunun kullandığı, ödüllü “Hybrid- Hyflex” sistemi ile eğitimimize devam etmekteyiz. Sabah öğrencilerimiz okula geldiğinde “Andımız”ı söylemek için sıraya girerler. Velilerimiz öğrencilerimizin arkasında beklerken okul müdiremizin günün önemi ile ilgili konuşmasını ve duyurularını dinlerler. Sonrasında öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte sınıflarına çıkarlar.

derslerimizin cizelgesi
Classroom
okul mudiresi

Okul Müdiresi, Sayın Tülay Taşkent

tulaycigim-1400x1981-60.jpg

19 Haziran 1961 İstanbul doğumlu, Evli ve  işletmeci Yıldız Taşkent’in annesi. İlkokulu Vezneciler,orta ve lise eğitimini İstanbul Cibali Kız Lisesinde tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu. İstanbul Cibali Kız lisesinde yaptığı stajer öğretmenlik görevinden sonra eğitim amaciyle geldiği New York’ta La Guardia Community College ve Queens College’da eğitimine devam etti. 1983-1984 öğretim yılında Atatürk Okulu’nda öğretmenliğe başladı ve 1985 yılında New York’a yerleşti. 1995-2021 yılları arasında Atatürk Okulu'nda müdirelik görevine bulundu. Ayrıca bir Amerikan Bankasında 1987 yılından beri operasyon ve şube müdürlüğü görevinin ardından son 5 yıldır bankanın varlık yönetimi satış müdürü olarak görev alan Tülay Taşkent 2 Mart 2017 yılında T.C. NY Başkonsolosluğu tarafından "Society of Foreign Consulate" tarafından hazırlanan Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Türkiye adına çağdaş ve aydın Türk kadının toplumu ve ülkesi için gönülden katkı sağlayan bir özveri örneği olarak onur ödülüne aday gösterilip başarı ile ödüllendirilmiştir.

 

Cumhuriyet Okulu'nu ailesi olarak gören Tülay Taşkent New York Cumhuriyet Okulu'nda görev almaktan ve öğrencilerin Atatürkçü ilkeler doğrultusunda Türkçe eğitimine bir nebze de olsa katkıda bulunmaktan büyük bir onur ve mutluluk duymaktadır.

Tülay Taşkent, Okul Müdiresi

Children Singing in a Choir

Eğitim Kurulumuz

egitim kurulumuz

Kuruluşumuzdan Görev Alan Öğretmenlerimiz

bottom of page